Inauguracja wystawy „RomaRising – bohaterowie kampanii społecznej Jedni z wielu”

08 Kwietnia 2015
9 kwietnia 2015 roku Prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania oraz pan Janusz Balkowski, Prezes Fundacji Integracji Społecznej Prom zainaugurowali wystawę RomaRising - Jedni z wielu” eksponowaną w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z okazji Międzynarodowego Dnia Romów.

Wystawa prezentuje prace światowej sławy fotografa Chada Evansa Wyatta. Bohaterowie zdjęć to jednocześnie bohaterowie kampanii społecznej „Jedni z wielu”, zorganizowanej i przeprowadzonej przez Fundację Integracji Społecznej Prom z Wrocławia. Celem kampanii jest zmiana negatywnego wizerunku Romów w powszechnej świadomości. Romowie prezentowani na zdjęciach to autentyczne postacie, ludzie którzy osiągnęli sukces. Realizują swoje marzenia, tworzą wspaniałe rodziny. Cenią ich współpracownicy i sąsiedzi.

W czasie uroczystości wystąpili także poseł Miron Sycz, Przewodniczący Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu oraz dwoje bohaterów kampanii „Jedni z wielu”: pan Tadeusz Krzyżanowski Bosman z Bydgoszczy i pani Karolina Kwiatkowska z Radomia.

Projekt „Jedni z wielu” realizowany jest przez Fundację Integracji Społecznej Prom z Wrocławia w okresie od lutego 2014 do czerwca 2015 roku, a finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ambasadorami kampanii „Jedni z wielu” są m.in. Jowita Budnik, Jacek Milewski, Antoni Pawlicki, Jan Kanty Pawluśkiewicz i Zbigniew Waleryś.

Wystawa „RomaRising - Jedni z wielu” prezentowana będzie w KPRM w przedsionku dawnego gabinetu Prezesa Rady Ministrów do 24 kwietnia br.