VI edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ!

03 Marca 2015
W dniu 3 marca 2015 r. rozpoczyna się szósta edycja konkursu „Jestem szefową” – wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

 

(EDYCJA ZAKOŃCZONA !!!)

 

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 17 czerwca 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie

 

Do udziału w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakimi liderkami chcą być, co planują osiągnąć, a także zastanowić się czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy?

 

Na finalistki konkursu czekają:

 

 • atrakcyjne nagrody rzeczowe,
 • spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów,
 • wizyta w Sejmie RP,
 • ciekawy program szkoleniowy,
 • program mentoringowy oraz
 • wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

 

Na zaproszenie Organizatorów  Konkursu 15 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli spędzi dwa dni w Warszawie w terminie 17-18 czerwca br. oraz dodatkowo weźmie udział w czterodniowym specjalnie dla nich przygotowanym programie rozwojowym!

W tegorocznej Kapitule konkursu zasiadają: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki na Sejm RP: Magdalena Kochan i Ligia Krajewska, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, a także Claudia Torres-Bartyzel Szefowa Służby Cywilnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Fundacji Szkoła Liderów, Fundacji Liderek Biznesu, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Microsoft, Orbis S.A oraz  Procter & Gamble.

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Konkurs „Jestem szefową” koordynują:

Małgorzata Perkowska, tel. 22 694 73 75, e-mail: malgorzata.perkowska [at] kprm.gov.pl

Anna Solarska, tel. +48 22 694 63 18, e-mail: anna.solarska [at] kprm.gov.pl

 

Materiały do pobrania:

 • ogłoszenie o VI edycji konkursu „Jestem szefową”,
 • list Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania do dyrektorów i dyrektorek szkół ponadgimnazjalnych,
 • regulamin konkursu,
 • kwestionariusz zgłoszeniowy. Część I (wypełniany przez nauczyciela/nauczycielkę i uczennicę) – załącznik nr 1 do Regulaminu,
 • kwestionariusz zgłoszeniowy. Część II (wypełniany przez rodzica/opiekuna) – załącznik nr 2 do Regulaminu,
 • oświadczenie o akceptacji regulaminu uczennicy, która najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyła 18 lat – załącznik nr 3 do Regulaminu,
 • zgoda rodzica/opiekuna prawnego uczennicy na udział w konkursie (dotyczy uczennic, które z dniu zgłoszenia nie ukończyły 18 lat) – załącznik nr 4 do Regulaminu,
 • dane adresowe – załącznik nr 5 do Regulaminu.

 

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronach:

www.rownetraktowanie.gov.pl, www.men.gov.pl oraz http://ec.europa.eu/polska/